Trzecia odsłona projektu „…bo my mamy zdolne mamy…” realizowanego w klasie III a.

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego, w dzień Św. Walentego. W Polsce tradycja tego święta gości od kilkunastu lat i tak bardzo się przyjęła, że obchodzi je każdy bez względu na to ile ma lat, bo obdarowywanie ciepłymi uczuciami i drobnymi upominkami to przecież przyjemność sprawiania radości najbliższym nam osobom. W naszej klasie, w dzień Walentynek już od samego rana, ciepłe uczucia jak pyłek unosiły się w powietrzu dzięki dzieciom, które przyszły do szkoły w radosnych nastrojach oraz mamie naszej, klasowej Laury- Pani Elżbiecie Kaźmierskiej, która „wystąpiła” w trzeciej odsłonie klasowego projektu „…bo my mamy zdolne mamy…” Na co dzień Pani Ela jest bardzo zapracowaną osobą. Ma wiele pasji, ale tą szczególną jest lepienie przeróżnych figurek z modeliny. Od kiedy Laura-córka Pani Eli rozpoczęła naukę w klasie pierwszej- kolorowe, bajeczne figurki „towarzyszą” nam w życiu naszej klasy. Pod okiem swojej mamy, Laura również tworzy małe cuda i wykonana przez nią szopka bożonarodzeniowa w 2017r zajęła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Mama Laury bardzo chętnie przyjęła nasze zaproszenie i 14 lutego podzieliła się swoją pasją z dziećmi. Tego dnia, nasza klasa zamieniła się w studio artystyczne i dzieci pod okiem pasjonatki, samodzielnie wykonywały walentynkowe amorki oraz postacie znane z dziecięcych bajek. Zanim powstały przepiękne figurki, dzieci poznały technikę lepienia z piankoliny i krok po kroku wg instrukcji Pani Eli tworzyły walentynkowe amorki. Po skończonej pracy bardzo chętnie uporządkowały swoje miejsca pracy. Mama Laury tak ciepło i serdecznie poprowadziła warsztaty, że wszystkie dzieci były zachwycone walentynkowym dniem a wykonane amorki ozdobiły naszą, klasową wystawę. Dzieci za wspólnie spędzony czas odwdzięczyły się mamie Laury słodkim uśmiechem, brawami, słowami „to był wspaniały dzień” oraz wręczyły podziękowanie przygotowane wraz ze swoją wychowawczynią. Po zajęciach odbyły się wyczekiwane przez dzieci i bardzo ekscytujące wybory klasowej Walentynki i klasowego Walentego. Okazało się również, że nie zabrakło wśród uczniów naszej klasy- cichych adoratorów, którzy tak troszkę ukradkiem i w tajemnicy wręczyli walentynki swoim bliskim koleżankom. Na zakończenie tego dnia dzieci otrzymały słodycze i drobne upominki. Tak dużo ciepłych uczuć, radości i miłych chwil towarzyszyło dzieciom tego dnia, że tym nagromadzonym zapasem i pozytywną energią z pewnością będą się dzielić każdego dnia w gronie swoich koleżanek i kolegów.

Serdecznie DZIĘKUJĘ Pani Elżbiecie Kaźmierskiej za zaangażowanie w życie naszej klasy, poprowadzenie wspaniałych, walentynkowych warsztatów oraz podzielenie się swoją, piękną pasją. Po tych zajęciach dzieci z pewnością swoimi umiejętnościami zaskoczą rodziców, a radosne chwile, które spędziliśmy razem pozostaną na zawsze w naszych sercach.

Nasz klasowy projekt i podejmowane działania o charakterze dydaktyczno- wychowawczym mają na celu zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji oraz stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji w ramach programu doradztwa zawodowego na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP

 


 
22241168
22408188